expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

úterý 30. července 2013

Raketa z Čech až na konec světa...


New Zealand Ashburton 5. 8. 2013

Holub jede. Vyhrál jsem celkové hodnocení Mid Canterbury Squash 2013 Tournament Series, rozpis turnajů a pár fotek najdete pod článkem. Vyhrál jsem to hlavně díky tomu, že jsem si splnil to, co jsem si slíbil na začátku dubna a to že, tyto turnaje objedu všechny. Bral jsem to jako dobrou možnost potkat spoustu lidí, poznat Mid Canterbury a samozřejmě zlepšit svoje skills v tomto pro mě krásném sportu. Vše se splnilo do puntíku. Se squashem jsem na Zélandu začal v prosinci 2012 myslím, že to bylo dokonce 26. 12. tedy o Vánočních svátcích a velmi příhodně jsem začal s Jakubem Nováčkem.  Kuba s mojí mamkou tady s námi strávil 6 super týdnů na přelomu roku 2012 a 2013. S Jakubem jsme si pak pinkli ještě i po Vánocích, a když Kuba odjel, začal jsem chodit pravidelně. Místní borec Steve Deverex si mě vzal pod svá křídla a se svojí 30 ti letou squashovou praxí a svým postem prezidenta klubu Celtic Ashburton, mi předával svoje zkušenosti. Chodili jsme pravidelně 2 krát týdně, plus so a ne. A myslím že, někdy v polovině února, se rozjela letní klubová liga, což znamenalo každou středu zápas s někým z klubu. Bylo to hezké, přátelské, vyhecované, ale to hlavní mě ještě čekalo. Přišel květen a celé se to rozjelo do nevídaných otáček. Vyfasoval jsem klíče od kurtů, což bylo pro mě, který znal squash jen z igy centra v Český Budějovicích, něco neuvěřitelného. Byl jsem nominován do týmu, který hrál už regulérní soutěž a dostal tenhle rozpis turnajů. Takže můj squashový týden, až do dnešního dne, vypadal takto: v pondělí jsem chodil sám potrénovat nebo když měl někdo chuť,
dali jsme si přáteláček. Úterý se hrálo, po dobu 15 ti týdnu,  Mid Canterbury Inter club. V týmu jsme byli 4, plus 3 lidi byli rezerva, když někdo vypadl. Hráli jsme 3tí divizi. Divize jsou 4, takže třetí nejvyšší nebo taky druhou nejnižší. A já byl číslo 4, poslední tři kola jsem se posunul na 3. Těchto 15 týdnů znamenalo klasicky jeden týden doma, jeden venku, každé úterý od 19 hod. Když jsme hráli venku, bylo to dost náročné na cestování a čas. Jezdili jsme i do 100km vzdálených měst, takže návraty kolem půlnoci byli pravidelné.  No stejně probíhala i středa jen s tím, že se hrálo stejným systémem, ale jen na klubové úrovni, tzn. týmy tvořené členy Celtic Ashburton. Čtvrtek jsem chodil sám procvičovat si bekhend:-) Pá byl buď, volný, anebo začínal turnaj. Turnaje jsou vždycky pá a so, s tím že, v pátek odehrajete první zápas a v sobotu pak další dva. Hráči na turnajích jsou pak rozděleni do 8 členných skupin podle výkonnosti a získaných bodů. Já hrál první turnaj v druhé nejnižší výkonnostní skupině a prohrál jsem ve finále. Těch skupin bylo 6 A B C D E F s tím, že samozřejmě skupina A bylo těch nejlepších 8 hráčů. Poslední turnaj, který skončil teď v sobotu, jsem hrál ve skupině B a prohrál jsem všechny tři zápasy :-) No, ale abych dokončil týden, když nebyl turnaj, tak jsme chodili se Stevem každou so a ne ráno na tréninkový zápas.

Takže za těch 8 měsíců, co jsme si pinkli s Kubou, jsem kus cesty ušel, nejsem nejlepší, nikdy jsem s těmi nejlepšími ani nehrál ve skupině, ale přesto jsem za tuhle zkušenost moc rád. A to, že jsem díky té účasti na všech turnajích a nějakém tom získaném bodíku byl vyhlášen jako vítěz té turnajové série, je sladká tečka. Těch 200 dolarů jako Price money mě těší samozřejmě taky:-)

Nicméně turnaje jsou za mnou, čeká mě teď v pátek finálový večer té Inter club soutěže, kde hrajeme v naší divizi o třetí místo a pak bude za mnou i celá první a možná i poslední squashová sezóna.


Odkaz na klubové stránky: http://www.ashburtonceltic.co.nz/new/index.php/squashrozpis turnajů...
Geraldine open

přestávka mezi hrou


Žádné komentáře :

Okomentovat